מתי נצטרך לקצר את הדלת?

אבי מנעולן - פורץ » מתי נצטרך לקצר את הדלת?
לעתים, יש צורך לקצר את הדלת גם כאשר היא תקינה, ולא בהכרח כתוצאה מנזק כמו עיקום הדלת או הידבקותה לרצפה.

מצב זה קורה כאשר החלטתם להגביה את הרצפה שלכם.

הגבהת הרצפה מונעת, למעשה, הפרש פוטנציאל גבהים שהיה חיוני לדלת, מה שהופך אותה לגדולה מדי עבור הבית אם לא ייעשה תהליך קיצור.

 

קיצור דלת עקב התקנת גרניט פורצלן

גרניט פורצלן זהו משטח אבן דמוי עץ שמותקן בטכניקה דומה להתקנת פרקטים – הגבהה של הרצפה.

במקרה כזה, יידרש המתקין למסור למנעולן את נתוני על הגובה החדשים של הרצפה, והאחרון יידרש לקצר את הדלת.

(אם מדובר בדלת שריונית חוסם או רב בריח, יש ליצרן הוראות קיצור מוכנות מראש).

אם מדובר בדלת עץ פשוטה, או דלת שאינה מפלדה, היא תילקח לנגריה ושם יתבצע הקיצור באמצעות ניסור או חיתוך עם כלים חשמליים.

קיצור דלת עקב התקנת פרקטים למינציה

במקרה זה, יש צורך בשימוש של חומר דמוי עץ, שאינו אבן. זהו חומר דמוי פלסטיק קשיח – בשם למינציה, עליו מוטבעות הדפסות דמויות עץ.

ההתקנה מתבצעת באמצעות הגבהה, ולכן גם כאן תצטרכו את שרותי מנעולן שידע להנמיך את גובה הדלת על מנת שתוכלו להיכנס בדלת הכניסה החדשה של הבית שהתקצרה במספר סנטימטרים ממה שהייתה.

קיצור דלת עקב התקנת פרקטים מעץ אמתי

במקרה זה – תידרש ההגבהה המשמעותית ביותר, שכן בשונה מגרניט פורצלן או פרקטים, רצפה מעץ אמתי היא בדרך כלל רצפה עבה, שדורשת הגבהה מסיבית יותר.

הדבר יצריך מן המנעולן להוריד את גובה הדלת בסנטימטרים ולא במילימטרים, מה שאומר שבדלתות שהן אינן שריונית כמו חוסם או רב בריח (בהן יש הוראות קיצור מוכנות מראש) תידרש עבודה ממושכת יותר ביחס להתקנת פרקט למינציה או גרניט פרוצלן.

קיצור דלת עקב הנמכה משמעותית של התקרה שמעליה

זה כמעט לא קורה, אך ייתכן כי תזמינו מעצבים להנמכת התקרה התכלול גובה נמוך באזור הדלת וגובה רם במרכז הבית (למשל אם אתם מעוניינים לעצב בית שייראה כמו איגלו).

במקרה כזה, יידרש המנעולן לקצר את הדלת, הפעם על מנת שהגובה המופחת מלמעלה יאפשר כניסה קלה לבית. יצוין שמקרים כאלו הם מעטים אך בהחלט עשויים לקרות.

גם כאן, יפעל המנעולן על פי הוראות היצרן בדלתות פלדלת ורב בריח, או על פי הוראות של נגריה אם מדובר בדלת עץ או דלת קלה מחומר אחר.

לחצו לחיוג: 0773491499